;
Denk hierbij aan acute benauwdheid, ernstig bloedverlies, hartinfarct, bewusteloosheid en ernstige ongevallen.
U kunt 24 uur per dag terecht bij de spoedeisende hulp (SEH) van het LangeLand Ziekenhuis op de Toneellaan 1.
Voor hulp en medicijnen buiten kantoortijden:
Toneellaan 1
2725 NA Zoetermeer
Postbus 3015
2700 KJ Zoetermeer
info@llz.nl
Europaweg 151
2711 ER Zoetermeer
info.huidkliniek@langeland.nl
Je komt voor een opname in het LangeLand Ziekenhuis en moet een nachtje blijven slapen.
Op de dag van de opname meld je je bij de receptie in de centrale hal. Je wordt dan naar de Kinderafdeling gebracht. Daar word je opgewacht door de verpleegkundige die je naar je kamer brengt.
Op de kinderafdeling worden kinderen opgenomen van 0 tot 18 jaar. Er zijn zalen, waar 2 of 4 bedden staan en er zijn eenpersoonskamers. Jij komt dus op een zaal of een kamer te liggen. Dat is afhankelijk van waarvoor jij komt en hoe ziek je bent. Op een zaal proberen we kinderen van dezelfde leeftijd bij elkaar te laten slapen. Dat lukt helaas niet altijd. Ook liggen daar meisjes en jongens door elkaar.
Naast het bed vind je een nachtkastje voor jouw eigen spullen, verder heb je ook een kledingkast.
Op elke zaal en kamer is een radio en tv aanwezig. Je kan ook gebruik maken van de i-pads van de afdeling. Je eigen laptop kan je natuurlijk ook meenemen. Hoef je niet op je kamer te blijven, dan kun je in de speelkamer televisie kijken op tijden die met jou worden afgesproken.
Bij binnenkomst heb je met je ouder(s) als eerste een opnamegesprek met de verpleegkundige. Daarna laat ze je de afdeling zien. Als je geopereerd moet worden of een onderzoek krijgt, bereiden de arts, de verpleegkundige en de pedagogisch medewerkster je eerst goed voor op alles wat er gaat gebeuren..
Als je opgenomen wordt door een kinderarts of een zaalarts krijg je op de dag van opname ook nog een lichamelijk onderzoek. De arts zal in de loop van de dag bij je langskomen. Deze zal met jou en je ouders of verzorger ook het plan van de opname bespreken.
Er is op de afdeling nog meer te vinden dan alleen slaapkamers. Zo is er een speelkamer. Hier kan je gebruik maken van i-pads en allerlei ander speelgoed. Hier zijn ook medewerkers aanwezig die, als je zin hebt, een spelletje met je doen. In de speelkamer wordt ook met elkaar gegeten. Je mag daar ook bezoek ontvangen.
Je vader en moeder of verzorgers zijn de hele dag welkom. Al het andere bezoek is welkom van 15.30 tot 19.30 uur.
Bezoekers die verkouden of ziek zijn of in contact zijn geweest met (kinder-)ziekten, mogen vanwege eventuele besmetting niet op bezoek komen. Laat je ouders bij twijfel contact opnemen met de verpleegkundige die jou verzorgt. Je mag maximaal drie mensen tegelijkertijd aan je bed hebben, anders wordt het wel erg druk.